Jesteśmy najstarszą w regionie hurtownią łożysk oraz posiadamy największy w Polsce, najbardziej urozmaicony i wszechstronny skład magazynowy, dostępny właściwie od ręki. Początki firmy sięgają 1990 roku, kiedy to Stanisław Olborski wraz ze swą córką i zięciem, Jadwigą i Janem Rak, zaczął handel materiałami i urządzeniami elektrycznymi. Jednak już po roku działalności, firma zaczęła specjalizować się w obrocie łożyskami i akcesoriami do nich, by po krótkim czasie całkowicie zrezygnować z innego asortymentu. W połowie lat dziewięćdziesiątych nastąpiła zmiana formy prawnej z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę cywilną, a następnie jawną. Krótko po tym do spółki przystąpili kolejni wspólnicy: Tomasz Sitek i Marcin Węgrzyk, co spowodowało znaczące dokapitalizowanie firmy, a w konsekwencji skokowe przyśpieszenie rozwoju. Od tego czasu w każdym kolejnym roku działalności odnotowujemy znaczący wzrost wszystkich wskaźników ekonomicznych, a co za tym idzie firma Rak and Roll Sp.J. stale umacnia swoją pozycję na rynku polskim jak i międzynarodowym jako znaczący i profesjonalny dostawca łożysk dla liczących się podmiotów gospodarczych.

Na przestrzeni swoich dziejów firma kilkakrotnie zmieniała nazwę, logo jak i siedzibę. Zmiany te były podyktowane zarówno rosnącymi wymaganiami rynku jak i dążeniami do stworzenia wizerunku łatwo, szybko i jednoznacznie kojarzącego się z naszą branżą, a przy tym oprócz najważniejszego dla nas profesjonalizmu, pokazującego ‘ludzki’ i przyjazny dla każdego partnera handlowego, aspekt tego czym się zajmujemy.

W związku z powyższym od 1 stycznia 2008 roku spółka działa pod nową nazwą: Rak and Roll Sp.J., posługując się jednocześnie całkowicie od nowa zaprojektowanym logo. Zmiana wizualizacji jest symbolem nowych planów firmy i dalszego dynamicznego rozwoju. Poprzednie logo funkcjonowało przez kilkanaście lat i na przestrzeni tego czasu wprowadzono do niego, tylko subtelne modyfikacje. Obecne logo jest zupełnie inne. Jedyny element, który pozostał, to część nazwy firmy. Nowe logo powstało w oparciu o grę angielskich słów, stylizowanych na estetykę amerykańskiego rock’n roll’a lat 50. Pozostawiając swoją nazwę „Rak” i dołączając „Roll” (rolować, toczyć się, kręcić - co jest jednoznacznie kojarzone z mechaniką działania łożysk) pragnęliśmy w jednym symbolu zawrzeć elementy związane z naszą tradycją, techniką obrotową naszej branży oraz (poprzez ich połączenie) z przyjaznym, współgrającym z potrzebami naszych kontrahentów, profesjonalizmem. Pomarańczowa barwa loga została wybrana jako kolor kojarzący sie z najwyższą klasą oferowanych przez nas łożysk amerykańskiej firmy TIMKEN, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w Polsce. Jednocześnie kolor ten jest bardzo energetyczny, czym doskonale odzwierciedla naszą sprawność, szybkość, fachowość i indywidualność obsługi każdego klienta.

Wszędzie tam, gdzie kręcą się koła lub wałki, w silnikach samolotowych Rolls Royce’a, czy kołach wahadłowców, w napędach dyskowych, czy szybach wiertniczych, wiertarkach dentystycznych czy walcowniach hutniczych, produkty TIMKENa, poprzez swoją precyzję, trwałość i niezawodność, przyczyniają się do wzrostu wydajności. TIMKEN projektuje i wytwarza łożyska od ponad 100 lat, przewodząc innowacjom, które łączą dotychczasowe doświadczenia i koncepcje z technologiami jutra. Firma Rak and Roll Sp.J. całkowicie identyfikuje się z tą filozofią czemu wyraz daje odważnie nawiązując swym nowym wizerunkiem do światowego lidera w produkcji łożysk i stali, nie rezygnując jednocześnie z odwoływania się do swej chlubnej, kilkunastoletniej tradycji.

Firma Rak and Roll Sp.J. swoją filozofią i działaniem tworzy markę kojarzącą się nieodmiennie z tradycją, jak i nowoczesnością, natychmiastowym i szybkim, a przy tym skoordynowanym reagowaniem na potrzeby Klientów oraz pełną fachowością i profesjonalizmem w wykonywaniu powierzonych nam zadań. Nasze nowe logo ma Tobie, drogi Kliencie, kojarzyć się zawsze z tym, co najlepsze, jednocześnie dając Ci poczucie bliskości, bezpieczeństwa i bycia kimś wyjątkowym. Słowem: Rak and Roll… i wszystko gra!

Rak and Roll Sp.J.
44-274 Rybnik
ul. Zamojskiego 35a

Autoryzowany dystrybutor TIMKEN, KOYO, FŁT i CX